Telefon:  +420  724 960 485

slideshow

O reiki

Reiki-Hands.jpg 

 

 Co je to REIKI? (Rei – vesmírná / životadárná, Ki - energie)

Univerzální energie, která je předávána z rukou zkušeného terapeuta (Reiki I, Reiki II, Reiki III - Mistr léčitel, Reiki IV - Mistr učitel). Je to nejkomplexnější uzdravující (celostní) metoda. REIKI působí nejen na fyzické (hmotné tělo), energetické (nehmotné tělo), ale i na mnoha vyšších - duchovních, duševních a spirituálních úrovních. Odstraňuje tak nejen důsledek, ale i příčinu samotného onemocnění.

 

Historie

Reiki je metodou vycházející z východních filozofií. Jako země původu Reiki se uvádí Japonsko. Za zakladatele / objevitele / popularizátora je uváděn Mikao Usui. Skutečný počátek Reiki vysledovat nelze z toho důvodu, že jsou zde podobnosti s ještě staršími léčitelskými metodami. Reiki předpokládá existenci vitální energie v těle, existenci příslušných energetických center tzv. čaker a drah (meridiánů), kterými tato energie proudí. Pokud jsou tyto energetické centra vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek a bloků, člověk je zdravý a vitální. Reiki předpokládá i existenci aury, jakožto duchovního pole lidského těla, které s tímto energetickým prouděním souvisí.

 

Jak se léčí pomocí REIKI?

Jsme naživu díky životní energii, která námi neustále protéká po drahách zvaných meridiány. Mimo to i okolo nás v poli energie zvané aura. Životní energie vyživuje orgány / buňky těla a podporuje je v jejich vitálních funkcích. Pokud je toto plynutí energie narušeno, způsobuje v těle nerovnováhu. První se projevuje na psychické úrovni a pokud se tělu a jeho volání o pomoc nenaslouchá, následně dochází ke snížování funkcí jednoho nebo více orgánů a tkání těla.


Životní energie reaguje nejen na myšlenky, pocity, ale i na záření všeho druhu nebo elektrosmog. Naruší se, když vědomě nebo i nevědomě přijmeme negativní myšlenky, pocity (stresy). Tyto se následně připoutají k našemu energetickému poli a negativně naruší plynutí energií. To zmenší vitální funkci buněk a orgánů fyzického těla, což se může následně projevit jako nemoc.


REIKI léčí tím, že se energie dostává do takto postižených částí těla a nabíjí je pozitivní energií. Zvyšuje vibrační hladinu energetického pole ve fyzickém těle a okolo něj (všude, kde jsou negativní myšlenky a pocity připoutány). To způsobí, že se negativní energie rozpadne a zmizí. Takto REIKI čistí, urovnává a léčí energetické cesty, podporuje životní procesy, ke kterým náleží i odstranění jedů a odpadů na všech úrovních a tak umožňuje, aby životní energie mohla plynout přirozeným způsobem.

 

Vlastnosti energie REIKI:

 • funguje na všech rovinách (mentální / duchovní / fyzické)

 • obnovuje duševní rovnováhu a mentální pohodu

 • podporuje přirozenou schopnost těla se léčit

 • vitalizuje tělo a duši

 • uvolňuje energetické blokády

 • čistí tělo od jedů a odplavuje negativní myšlenky

 • je možné ji využít jako podpůrnou metodu při léčení jakékoliv nemoci

 • chrání nás před negativní energií okolního prostředí

 • pomáhá uvědomovat si svou podstatu

 • napomáhá hluboké relaxaci (ve stavu únavy a totálního vyčerpání)

 • jedná se o pozitivní energii, která nikdy nemůže uškodit a působí v každém věku

 

Terapie

Terapeut pracuje pomocí dlaní rukou. Přikládá je na postižená místa a tím předává léčivou energii.

Od stupně REIKI II. je terapeut schopen tuto energii předávat i na dálku (bez fyzického kontaktu) a na neomezenou vzdálenost. Nedostáváte energii terapeuta, pouze čistou energii Reiki, která skrze něj proudí. Reiki neošetřuje pouze místa kam terapeut přikládá ruce, ale proudí tam, kam je potřeba (jedná se totiž o tzv. inteligetní energii). Po terapiích Reiki dosáhne klient velké fyzické i psychické vyrovnanosti.

Nejčastější pocity klientů bezprostředně při a po ošetření: příval energie, pocit uvolnění, radosti, lásky, jistoty, neomezeného potenciálu, svobody, rovnováhy, harmonie a klidu.

Reiki se objeví ve vašem životě většinou ve chvíli, kdy ji nejvíce potřebujete.

 

Čas ošetření

Terapie trvá cca 60 minut.

Základní ošetření (tzv. harmonizaci) je vhodné opakovat 3x v průběhu jednoho měsíce, následně je pak doporučováno opakování jednou za 3-4 týdny.

 

Člověk si tímto udrží tělo i mysl v harmonickém stavu.

 

Jak vybrat terapeuta REIKI?

Mistrů v naší republice je "velké" množství. Ke kterému z nich jít?

Určitě jeden z nedůležitějších faktorů je reference (jak se říká, nejlepší reklama je doporučení). Následně bych se určitě řídil svou intuicí (ta je zde nejdůležitější) - jak na Vás dotyčný terapeut bude působit jako člověk :o)

 

Poznámka

Terapie REIKI může dosáhnout neuvěřitelných výsledků v rámci ozdravného procesu, ale v současné době by NIKDY neměla nahrazovat klasickou medicínu. Může se však stát velice kvalitním pomocníkem a partnerem v samotné léčbě.